Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy


Pisałam już dla Was o naszyjnikach – m. in. o tym, jaki rodzaj naszyjnika powinno się nosić przy określonym typie figury oraz co można zatuszować dzięki takiej ozdobie. Dziś przyszedł czas na kolczyki – wszak to bardzo popularny element biżuterii (zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, iż noszony częściej niż wspomniane naszyjniki). Jak więc dobrać kolczyki do twarzy, aby wyglądać w nich dobrze? Oto kilka rad:

Kształt
Kształt kolczyków zależy od kształtu twarzy. Zasada jest prosta – jedno i drugie zawsze muszą się różnić. Osoba o okrągłej twarzy powinna unikać wszelkich kółek i kulek, ponieważ będzie wyglądała na pyzatą. Taką buzię wyszczuplą kolczyki podłużne, najlepiej stosunkowo wąskie, choć mogą być szersze u dołu. Odwrotnie ma się sytuacja z osobami o twarzy podłużnej – zdecydowanie najlepiej pasują im kolczyki okrągłe. Wąska broda to kolczyki poszerzane dołem, natomiast szeroka szczęka – kolczyki szersze u góry. Szczegółowy schemat doboru kształtu kolczyków znajduje się poniżej.


Rozmiar
Tu zasada jest odwrotna. Drobna postura ciała (lub po prostu mała głowa) to drobne kolczyki, słuszna postura to słusznej wielkości ozdoby. Zauważcie, że kolczyk długi nie musi być masywny, dlatego długie – lecz delikatne kolczyki – mogą nosić także osoby szczupłe i niskie. Kobietom wysokim zaleca się dobór biżuterii nieco większych rozmiarów, tak by współgrały one z proporcjami ciała.

Kolor
Tu panuje największa dowolność uzależniona od gustu i ubioru. Należy jednak pamiętać, iż do bladej cery nie powinno się dobierać bladobeżowych kolczyków, ponieważ całkowicie się z nią zleją. Również kolczyki ciemne nie będą widoczne wśród rozpuszczonych brązowych i czarnych włosów (ale przy spiętych mogą wyglądać zjawiskowo). To samo tyczy się czerwieni i pomarańczy w przypadku włosów o barwie ogniście rudej.

Tyle rad ode mnie, powodzenia w dobieraniu Waszych idealnych kolczyków!
Pozdrawiam,
Dora Maar

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Kontakt * Contact

info@doramaar.pl
lub przez formularz kontaktowy w menu bocznym
*** or use the contact box in the side menu

Prawa autorskie * Copyright

Treści prezentowane na stronie są własnością ich autorki, Doroty Pasternak. Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych... Czytaj dalej >